مشاوره حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

پنج شنبه, 30 فروردين 1397 ساعت 08:33

زن و شوهر در چه شرایطی ار اموال هم ارث می برند؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

زن و شوهر در چه شرایطی ار اموال هم ارث می برند؟

طبق ماده 940 قانون مدنی جمهوری اسلامی زن و شوهر بعد از فوت هر کدام از آنها از اموال همدیگر ارث می برند. زن و شوهر زمانی از اموال همدیگر ارث می برند که زوجه به صورت دائمی با هم زندگی کرده باشند. در رابطه های موقت هیچ کدام  از امال همدیگر سهمی ندارند. اگر مرد در زمان فوت داری فرزند و نوه باشد سهم زن یک هشتم است، ولی اگر فرزند یا نوه نداشته باشه سهم زن یک چهارم اموال است. ولی در زمان فوت زن زن دارای فرزند یا نوه باشد سهم مرد یک چهارم اموال زن سهم مرد است، ولی اگر زن فرزند یا نوه نداشته باشد یک دوم اموال زن سهم مرد است و اموال باقی مانده را بین سایر وراث تقسیم می کنند. بعضی مواقع زن هیچ ورثه ایی جز شوهرش ندارد در این صورت تمامی اموال زن به شوهرش می رسد. اینجا باید به این نکه باید اشاره کرد که اگر مرد هیچ ورثه ایی جز زن نداشته باشد تنها یک چهارم اموال سهم زن است. وبقه اموال بلا وارث و به ولی امر مسلمین رسیده تا برابر مقررات شرع اسلام به آن رسیدگی شود. 

بازدید 25776 بار آخرین ویرایش در شنبه, 01 ارديبهشت 1397 ساعت 08:01
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اگر مؤسسه حقوقی حامیان عدالت توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

تماس مستقیم